Emile Durkheim – İntihar Pdf Kitap İndir

Tarih Kitapları Kitap Herif


Emile Durkheim – İntihar Pdf Kitap İndir
Modern sosyolojinin kurucusu olarak kabul edilen Emile Durkheim, sosyolojiyi özellikle bağımsız akademik bir disiplin haline getirmeye çalışmış bu alandaki kürsü sahibi ilk bilim adamıdır.. Modern sosyolojideki temel perspektiflerden biri olan, yapısal işlevselciliğin kurulmasına katkıda bulunmuştur.Sosyolojik bir başyapıt olan bu kitapta Durkheim, ‘ölen kişi tarafından ölümle sonuçlanacağını bilerek olumlu veya olumsuz bir edimin doğrudan ya da dolaylı sonucu olan her ölüm olayına intihar denir’ der. Durkheim intihar olayını açıklamak üzere önce o zamana değin bu konuda öne sürülmüş bütün belli başlı görüşleri irdelemekle işe başladığı bu kitabında, bunların geçersizliğini ve yetersizliğini birer birer kanıtladıktan sonra kendi önerisini ortaya koyuyor.
Durkheim’in sosyolog olması konulara daha toplumsal bir gözle bakmasını sağlamakta kitaptaki her eleştirisini bilimsel verilere dayandırmaktadır. Onun eleştirisi ve kuramı üzerine 100 yıldır yüzlerce çalışma yapılmasına rağmen Durkheim’ın bu kitabı intihar üzerine yapılmış en kapsamlı, en gerçekçi ve en başarılı çalışma özelliğini koruyor ve ‘İntihar’ bu alandaki en önemli kitap olmaya devam ediyor.

Bir önceki yazımızda önerdiğimiz Final - Ygs-Lys Fizik Soru Bankası adlı kitabı da inceleyebilirsiniz.

İlgili kelimeler: tarih kitapları pdf,pdf tarih kitapları,tarihi kitap pdf indir,tarihi kitap pdf,pdf: tarihin yassılaştırması,pdf tarih kitapları ı,pdf osmanlı tarihi kitapları indir,tarih kitapları pdf indir,tarih pdf kitap indir,osmanlıdan günümüze isyanlar ve darbeler pdf

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir