Anadolu Üniversitesi Formasyon İçin ALES Şartı Arayacak

Formasyon Haberleri Kitap Herif

Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Eğitimi, sürekliliği olan bir program olmadığından, yeni programın hangi tarihte, kaç kontenjanla açılacağına Üniversitemiz Senatosu karar verecek olup, henüz bir karar alınmamıştır. Karar alınınca Üniversitemiz web sitesi duyurular kısmında kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Formasyona ilişkin duyurular https://pedagoji.anadolu.edu.tr sayfasında yayınlanacaktır. Pedagojik Formasyon Sertifika Programına Üniversitemizde var olan ve öğretmenlik atamasında esas olacak branşlarda başvuru alınacaktır.

Başvurularda;

Başvuranların lisans ya da lisans mezuniyeti akademik ortalamaları dikkate alınacaktır. Başvuru ön koşulu Akademik Başarı ortalamasının 2.00’nin üstünde olmasıdır. (Mezuniyet aşamasındaki öğrencilerin alt dönemlerden en fazla iki dersi olanlar başvuru yapabileceklerdir.)

Başvurular, kontenjan dahilinde ALES ve Lisans başarı notu dikkate alınarak değerlendirilecektir.
Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi
Pedagojik Formasyon Birimi

FormasyonHaber Notu: Senelerdir aranmayan ALES şartı, umarız bu sene de aranmaz ve karar gözden geçirilir. Birçok insan Anadolu Üniversitesi’nin formasyon sertifika ilanını beklemekte. ALES şartı birçok formasyon adayının başvuramamasına neden olacaktır.

Bir önceki yazımızda önerdiğimiz Final - Ygs-Lys Fizik Soru Bankası adlı kitabı da inceleyebilirsiniz.

İlgili kelimeler: anadolu üniversitesi formasyon çıkmış sorular

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir